Tangit

Tangit

Tangit Sipariş Etmek için Bizi Arayınız:

Telefon:0 533 708 79 93

Açıklama

Tangit PVC-U Express, stabilize edilmiş tehrahidrofuran (THF) esaslı çözücü içeren, hızlı kuruyan ve özel fırçası ile uygulama kolaylığı sağlayan sert PVC boru yapıştırıcısıdır.

Tangit PVC-U Express, atık su boruları, endüstriyel tesis boruları, gaz ve tarımsal sulama boruları gibi sert PVC’den yapılmış basınçlı boruların bağlantı yerlerinin birleştirilmesi için kullanılır. ÜRÜN

Uygulanacak bar başına sadece 15 dakika bekleme süresi yeterlidir. EN 14814 – Basınca maruz akışkanlar için kullanılan thermoplastik boru sistemleri standardına uygundur. Yüksek basınç dayanımı gösterir.

Yapıştırılacak yüzeyler uygun bir çözücü ile silinir. Böylece yapıştırılacak yüzey tamamen temizlenerek yağ ve tozdan arındırılmış olur. Tangit Express kullanılmadan önce iyice karıştırılmalıdır. Tangit Express, kapağa monte edilmiş özel fırçası yardımı ile borunun ekseni yönünde ilk önce mufa, sonra da boruya homojen bir şekilde sürülür. Boru içinde kalıntı oluşmaması için mufa ince bir tabaka olarak, boru sonlarına ise daha kalınca uygulanmalıdır. Boru ve mufu karşılıklı olarak çevirmeden boru mufun sonuna kadar itilerek bu durumda birkaç saniye tutulur. Yapıştırıcının borudan taşan kısımları bir bez yardımı ile silinir. 20°C de açık zaman 1 dakika, 40°C de açık zaman 0,5 dakika olduğundan, bu süreler içersinde yapıştırılacak parçalar birbirine yapıştırılmalıdır. Yapıştırma işleminden sonraki ilk 5 dakika içersinde borular hareket ettirilmemelidir. 10°C’den düşük sıcaklıklarda bu zaman en az 15 dakika olmalıdır. Sıfırdan yapılan uygulamalarda borular doldurulmadan ve sızdırmazlık testine (işletme basıncının 1,5 katına kadar basınç uygulama esası ile) tabii tutulmadan önce en az 12 saat bekletilmelidir. Tamiratlarda boruya işletme basıncı uygulamadan önce, uygulanacak bar başına min. 15 dakika beklenmelidir. Borular sonrasında hemen kullanılmayacak ise sıvının borudan hızlı bir şekilde akıtılmasına ve sonrasında su dolu bir şekilde bekletilmesi tavsiye edilir.

Tangit Express yanıcıdır. Oluşturduğu buharlar havadan ağırdır, zeminde toplanıp patlayıcı ve parlayıcı atmosferler oluşturabilirler. Bu sebeple çalışma ve kuruma esnasında yeterli hava girişi ve havalandırma mutlaka sağlanmalıdır. Uygulama alanında ve yakınında kesinlikle sigara içilmemelidir. Kıvılcım çıkartacak kaynaklardan ve özellikle açık ateşten uzak tutulmalıdır. Kaynak öncesi toplanmış olan tüm solvent buharlarının ve patlayıcı karışımların ortamdan uzaklaştırılmış olması gerekmektedir. Borular su ile doldurulmalı, içersine su geçirilmeli ve iyice yıkanmalıdır. Boru ve fittingler kuruma esnasında kapalı tutulmalıdır. Uzun süre solvent buharı solumak sağlık açısında zararlıdır. Solvent buharına olacak maruziyeti en aza indirmek için ürün bulaşmış olan bezler kapaklı kovalarda muhafaza edilmelidir. Uygulama esnasında ürünün ele bulaşmasını engellemek için eldiven kullanılmalıdır. Uygulama süresince sık sık eller yıkanmalı ve kurumalarını önlemek için cilt kremi kullanılmalıdır. Ürünün göz ile teması durumunda gözün hemen bol suyla yıkanması ve tıbbi yardım alınması tavsiye edilir. Ürün bulaşmış iş kıyafetleri derhal çıkarılmalıdır.

Siparişleri Telefonla Verebilir veya Fabrikamızdan Temin Edebilirsiniz.
Sipariş Vermek için Numaraya Tıklayın! 0 532 780 93 78