Ahşap Palet

Ahşap Palet Nedir?

Lojistik sistemlerde taşıma ve depolama sırasında ürünlerin zarar görmesinin önüne geçmek, taşıma ve yer değiştirme işlemlerini daha kolay hale getirmek amacıyla ürünlerin altlarına yerleştirilen ahşap malzemelere palet denilmektedir. Paletler doğru zamanda, doğru yerde, doğru malzemenin doğru miktarda ve doğru maliyetle hazır olması için kullanılırlar. Taşıma zincirinin neredeyse her aşamasına işe işlevsellik katmaktadırlar. Lojistik paletlerin malların depolanmasında ve taşınmasında önemi her geçen gün artmaktadır.

Ahşap Palet Çeşitleri

Lojistik paletler temel olarak ikiye ayrılmaktadır. Lojistik paletlerin çeşitleri iki girişli ve dört girişli olarak sınıflandırılabilir. İki girişli paletler forklift veya transpalet çatalı ile çatalların her iki taraftan ve zıt yönlerden girişine olanak sağlarlar. Dört girişli paletlerleyse forklift veya transpalet çatalı ile paletin dört farklı yönünden de girilebilmektedir. Dört girişli paletler genel olarak takozlu olmaktadır. Malzeme açısından bakıldığında ise paletler plastik ve ahşap palet olarak iki ayrı gruba ayrılmaktadır. Ahşap paletler tekrar onarılabilen palet çeşididir. Bu açıdan ahşap paletlerin plastik paletlere kıyasla daha kullanışlı ve uzun ömürlü olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Ahşap Palet Üretiminde Cafer Akkoyun

Cafer Akkoyun olarak sıfır ahşap palet üretiminde ve tedariğinde sektörün öncü kuruluşuyuz. Şirket olarak her türlü ahşap palet ve 2. el palet tedariği sağlamaktayız. Ahşap palet üreticisi olarak 1.300m2 kapalı, toplamda 8.000m m2 aşan Fabrika ve depolama alanımızla müşterilerimize yüksek kalitede hizmet sunmaya devam ediyoruz. Ahşap paletlerimiz, (tahta paletlerimiz) çam veya köknardan üretilir. Ahşap paletler (tahta paletler) nervürlü özel çivilerle birleştirilir. Ahşap Paletlerimiz (tahta paletlerimiz) ısıl işlem sürecinden geçerek ISMP15 damgası vurulur.

Ahşap Palet Ölçüleri

Cafer Akkoyun orman ürünleri ve inşaat olarak üretimini yaptığımız sıfır ahşap euro paletleri birbirinden farklı ölçülerde üretmekteyiz. Üretimini yaptığımız ahşap palet ölçüleri arasında 80×120, 100×120 ve 120×100, 80×60 gibi ölçüler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra özel palet ölçülerinde de üretim yapmaktayız.

Ahşap Palet Fiyatları

Lojistik palet fiyatları satın alınacak ürünün türüne ve ölçüsüne göre değişiklik göstermektedir. Sizler için sunduğumuz ahşap palet çeşitlerini link üzerinden inceleyebilirsiniz. Beğendiğiniz ahşap palet fiyatlarını öğrenmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

ONLİNE SİPARİŞ

Siparişleri Telefonla Verebilir veya Fabrikamızdan Temin Edebilirsiniz.
Sipariş Vermek için Numaraya Tıklayın! 0 532 780 93 78