Ağaç Masa Üreticisi & Ağaç Masa Modelleri
  • AnaSayfa
  • Ağaç Masa Üreticisi & Ağaç Masa Modelleri

Ağaç masalar kendilerine has desenleri ve dokularıyla mekanlarda doğal bir görünüm yaratmak isteyenlerin ortak tercihi. Son dönemlerde ağaç masa pek çok dekorasyon alanının odak noktası olarak konumlandırılıyor. Yüksek binaların arasında insanların doğaya olan arzusu gün geçtikçe artıyor ve bu gibi nedenlerden dolayı o yüksek binaların içinde artık doğadan izler sergileniyor.

Ağaç Masa Nedir?

Sunta ve MDF gibi yapay ürünlerin kullanılmadığı ve tamamen doğal ağaçtan üretilen masalar ağaç masadır. Bu masalar genel olarak ceviz, venge, gürgen, kestane ve maun, meşe ve çam gibi ağaçlardan üretilmektedir.

Ağaç Masa Nasıl Yapılır?

Ağaçların hepsi ağaç masa yapımına uygun olmayabilir. Ömrünü tamamlamış olan ağaçlar ağaç masa yapımında kullanılabilir. Ağaçlar fiziksel ve görsel olarak çeşitlilik gösterir. Bu çeşitlerden zevke uygun olanı seçilebilir. Ağaç masalar genelde tek parçadan üretilir. Tablanın büyüklüğü ağacın kalınlığı göz önünde bulundurularak karar verilen bir noktadır. Renk, cila ve sağlamlık gibi konular ağaç masa seçim aşamasında önemlidir.

Ağaç seçildikten sonra kesim işlemine alınır. Daha sonra kesilen ağaç kurutulur. Ağacı kuruturken doğal yollar tercih edilmez. Çünkü hava ile ağacı kurutmak hem istenilen kuruluğun alınmasının önündeki bir engeldir hem de bu süreç çok uzun sürer. Dolayısıyla ağaç kesildikten sonra fırınlama işlemine alınır. Fırınlama işlemi profesyonel eller tarafından yapılmalıdır. Fırınlama işleminde titiz çalışılmalıdır. Ağaç fırından belirlenen süreden önce çıkarılırsa ağaç nemli kalır. Eğer ağaç çok fırılanırsa yüzeyde çatlaklar meydana gelir. Ağaç fırında ne kadar uzun süre kalırsa yüzey üstündeki çatlaklar o oranla büyür. Masada çatlak olması doğal bir görünüm sağlasa da işlev bakımından masanın kullanılabilirliğini azaltır.

Ağaç kuruduktan sonra belirlenen ölçülerde kesilir ve düzlenir. Bu aşama için de profesyonel bir hizmet verilmelidir. Masa üretildikten sonra ise zımparalanır ve yüzey pürüzsüz hale getirilir. Koruyucu vernik işlemi yapılır. Ağaç masaya seçilen ayaklar monte edilir.

Ağaç Masa Çeşitleri ve Özellikleri

Ağaç masa çeşitleri masaların modellerine ve renklerine göre kategorize edilmiştir. Ağaç masa çeşitlerinin özelliklerini sizin için şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Masanın yüzeyindeki halkalar düzen içinde olmalıdır.
  • Masanın yapıldığı kereste kötü kokmamalıdır.
  • Masanın yapıldığı fırınlı kereste parlak renkli olmalıdır.
  • Fırınlı kereste çatlamamalıdır.
  • Bulgar kerestesi, Romanya kerestesi ve Ukrayna kerestesi gibi kerestelerden üretilmelidir.
  • Çam, gürgen ve ladin gibi ağaçlardan yapılmalıdır.

Siparişleri Telefonla Verebilir veya Fabrikamızdan Temin Edebilirsiniz.
Sipariş Vermek için Numaraya Tıklayın! 0 532 780 93 78